Opracuj własną listę

Opracuj własną listę i przy każdym punkcie zastanów się, ile czasu zabierają ci problemy narzucane przez system, przełożonego itd. Tworząc szczegółową listę i dokład­nie ją analizując, zobaczysz, na co wykorzystujesz swój czas pracy. Następnym krokiem powinno być sporzą­dzenie spisu zadań, które możesz przekazać innym. Na przykład jeśli bardzo dużo czasu poświęcasz na spotka­nia, to zadaj sobie pytanie, czy jest to naprawdę konie­czne, czy w niektórych wypadkach nie mógłbyś wysłać kogoś innego, by cię reprezentował. Zastanów się nad każdą z osób, które bezpośrednio ci podlegają, i zadaj sobie na jej temat następujące pyta­nia:

  • Co robi dobrze, co lubi robić i do czego ma motywa­cję? Jakie obowiązki, których obecnie nie potrafi wy­pełnić, chciałbyś jej powierzyć (rozważ szkolenie)?

  • Co robi dobrze i lubi robić, ale wykonuje to tylko z poczucia obowiązku?

Witaj na portalu! Jestem nauczycielem akademickim z wieloletnim doświadczeniem, znajdziesz tutaj wiele informacji dotyczących edukacji i poszerzania swojej wiedzy. Jeśli interesuje Cię taka tematyka to zapraszam do śledzenia mojej strony i aktywnego komentowania.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej: